Stranieri - Mazilu a marcat şi în Cupă pentru Arsenal Kiev

Ionuţ Mazilu e pe val în Ucraina. După ce în ultimele două etape din campionat pentru Arsenal Kiev, sâmbătă, el a punctat şi în Cupă, în meciul pierdut cu scorul de 1-2 în faţa formaţiei lui Tiberiu Ghioane, Dinamo Kiev, în 16-imile competiţiei.

Mazilu a fost integralist la Arsenal şi a punctat în minutul 58, pentru 1-1, după ce Dinamo deschisese scorul prin Haceridi (21). Golul victoriei pentru campioana Ucrainei a fost înscris de Milevski (61).

Tiberiu Ghioane a fost rezervă la Dinamo Kiev şi a intrat pe teren în minutul 70, în locul lui Gusev.

În aceeaşi fază a Cupei Ucrainei, echipa antrenată de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a trecut uşor de gruparea din liga secundă Dniester Ovidiopol, scor 6-1. Golurile "minerilor" au fost marcate de Kobin (13), Willian (37), Fomin (38), Jadson (52), Polianski (74) şi Agahowa (80), în timp ce golul de onoare al învinşilor a fost reuşit de Poltavesc (78). Fundaşul Răzvan Raţ nu a jucat pentru Şahtior.