Stranieri / Jula şi Sergiu Radu au marcat pentru Energie Cottbus, în 2. Bundesliga.

Atacanţii români Emil Jula şi Sergiu Radu au înscris câte un gol în victoria lui Energie Cottbus, scor 3-0 pe teren propriu, cu FSV Frankfurt, din etapa a 7-a din 2. Bundesliga.

Emil Jula a înscris în minutul 45 pentru 2-0, după ce Sokolenko a deschis scorul în minutul 21, în timp ce Sergiu Radu a închis tabela, în minutul 65.

Cei doi au fost titulari la Cottbus, alături de un alt român, Ovidiu Burcă, însă Radu a fost înlocuit în minutul 90 cu Fandrich.

Emil Jula a ajuns la al patrulea gol pentru Energie în actualul sezon al 2. Bundesliga, pe lângă cele două reuşite în Cupa Germaniei, în timp ce Radu a ajuns la cota 2, la care se adaugă şi un gol în cupă.

În urma acestui rezultat, formaţia celor trei români a urcat pe locul 8 în clasament, cu 10 puncte, la şapte distanţă de liderul Union Berlin.