Rezultate etapei a 33-a din Primera Division

Valencia a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida contra formaţiei FC Barcelona, prin golurile marcate de Maduro (43), Pablo Hernandez (46), Messi (24) şi Henry (85).

Rezultate înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a 33-a a campionatului Spaniei:

Malaga - Deportivo La Coruna 1-1, golurile au fost înscrise de Luque (33), Sergio (50).
Almeria - Numancia 2-1, au marcat K. Uche (6), Soriano (42), Goiria (81). Valencia - FC Barcelona 2-2, golurile echipei gazdă au fost marcate de Maduro (43) şi Pablo Hernandez (46). Pentru FC Barcelona au înscris Messi (24) şi Henry (85).

Rezultate înregistrate duminică:

FC Sevilla-Real Madrid 2-4 (Renato 17, Capel 80 / Raul 45, 63, 66, Marcelo 90).

Athletic-Racing 2-1 (Llorente 21, Lopez 41-penalty / Pinillos 56-penalty). Sepsi a fost titular la oaspeți, a primit un cartonaș galben în minutul 58 și a fost înlocuit în minutul 80. Arbitrul a eliminat de pe teren doi jucători de la gazde și trei de la oaspeți, acordând 15 cartonașe galbene.

Getafe-Villarreal 1-2 (Moral 82-penalty / Capdevilla 16, Llorente 43). Contra a fost rezervă la gazde.

Huelva-Mallorca 2-4 (Sisi 48, Camunas 81 / Marin 10, Arango 15, Castro 76, Keita 90)

Valladolid-Osasuna 0-0

Espanyol-Real Betis 2-0 (Garcia 4, Martinez 83)

Atletico Madrid-Sporting Gijon 3-1(Forlan 27, Simao 41,Aguero 46 / Bilic 47)

Clasament: 1. Barcelona 82p, 2. Real Madrid 78p, 3. Sevilla 57p,...13. Racing Santander 39p,...17. Getafe 34p,...20. Numancia 28p.