Italia: Rezultate din etapa a 23-a

Internazionale Milano, la care căpitanul României, Cristian Chivu, a intrat pe teren în minutul 73, a învins, sâmbătă, în deplasare pe Lecce, scor 3-0, în timp ce AC Milan a remizat pe teren propriu cu ultima clasată, Reggina, scor 1-1, informează "Gazzetta dello Sport".

Golurile formaţiei antrenate de Jose Mourinho au fost marcate de Ibrahimovic (12), Figo (71) şi Stankovic (82).

La oaspeţi, Chivu l-a înlocuit în minutul 73 pe portughezul Luis Figo.

În urma acestui rezultat, Inter, liderul la zi din Serie A, a acumulat 53 de puncte şi s-a distanţat la 8 puncte în clasament de rivala AC Milan, care a remizat, pe San Siro, cu Reggina, scor 1-1.

Autorul golului grupării rossonere, Ricardo Kaka, s-a accidentat la glezna stângă în minutul 78 al întâlnirii şi a fost nevoit să părăsească terenul de joc. Atacantul brazilian a devenit astfel incert pentru derby-ul cu Inter, din etapa viitoare.