Germania - Rezultatele înregistrate duminică în etapa a 24-a din Bundesliga

Fundaşul român Ovidiu Burcă a bifat al doilea său joc în Bundesliga pentru Energie Cottbus, în deplasarea de la Hamburger SV, scor 0-2, însă Olic a deschis scorul cu o lovitură de cap chiar de lângă acesta.

Rezultatele de astăzi din etapa a 24-a:

Hamburger SV - Energie Cottbus 2-0 (Olic 32, Trochowski 39). La gazde, mijlocaşul de origine română Albert Streit a fost titular şi a fost schimbat în minutul 73, iar pentru Energie, Ovidiu Burcă a fost integralist, în timp ce Emil Jula a intrat pe gazon în minutul 53 în locul lui Sorensen.

Werder Bremen - VfB Stuttgart 4-0 (Diego 34, Pizzaro 53, Rosenberg 59, 78). Internaţionalul român Ciprian Marica a fost titular la oaspeţi şi a fost schimbat în minutul 64, timp în care a avut şi câteva ocazii de a înscrie.

Clasament: 1. Hertha Berlin 49p 2. Bayern Munchen 45p 3. VfL Wolfsburg 45p...6. VfB Stuttgart 39p...11. FC Koln 29p...14. Arminia Biefeld 24p...17. Energia Cottbus 20p 18. Karsluher 17p.