Germania - Burcă şi Jula au învins liderul Wolfsburg

Formaţia Energie Cottbus, cu Ovidiu Burcă integralist şi Emil Jula pe teren din minutul 85, a învins, duminică, scor 2-0, liderul din Bundesliga, Wolfsburg, într-un meci din etapa a 29-a a primei divizii germane.

Golurile victoriei lui Energie au fost marcate de Rangelovic (72) şi Skela (86).

Într-un alt joc disputat duminică, Borussia Monchengladbach a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu Arminia Biefeld, pentru care Vlad Munteanu a evoluat până în minutul 75. Reuşitele le-au aparţinut lui Matmour (12), respectiv Tesche (32).

VfL Wolfsburg rămâne prima în clasament în Germania, cu 57 de puncte, urmată de Hertha Berlin (55 p) şi Bayern Munchen (54 p).

Citeşte şi: Eşec pentru Bayern Munchen în Bundesliga. Vezi rezultatele etapei 29!