FC Timişoara-Azerbaidjan U21 6-0, într-un meci amical din cadrul turneului din Antalya

Formaţia pregătită de Gabi Balint, FC Timişoara, s-a impus, sâmbătă, scor 6-0, în faţa echipei naţionale de tineret a Azerbaidjanului, într-un joc de verificare disputat în cadrul cantonamentului din Antalya.

Bănăţenii au reuşit să se impună după golurile înscrise de Rusic (22, 36, 39), Vrsic (43), Parks (62) şi Raţiu (69).

Pe lângă cele şase goluri marcate, FC Timişoara a mai avut şi o bară, în minutul 77, prin costaricanul Winston Parks.

Tehnicianul Gabi Balint a trimis în teren următoarea formulă: Taborda - Bonfim, Raţiu, Sretenovic, Latovlevici - Abiodun, Garcia, Vrsic, Rusic - Parks, Arman Karamyan. După pauză au mai intrat: Baba - Aldana, Sanchez

În primele două jocuri de verificare ale cantonamentului din Antaya, alb-violeţii au învins gruparea turcă Goztepe Izmir (liga a treia) cu 2-0, iar apoi au pierdut în faţa celor de la VfB Stuttgart II (liga a treia germană) cu 1-2.

FC Timişoara va susţine astăzi ultimul test în Antalya, înaintea revenirii în ţară, urmând să întâlnească echipa secundă a clubului sârb Vojvodina Novi Sad.