Fabbiani a marcat un gol în partida Rosario Central-River Plate, scor 1-2. VEZI VIDEO

Atacantul Cristian Fabbiani, împrumutat de la Newell's Old Boys la River Plate, a marcat golul victoriei în partida din deplasare cu Rosario Central, câştigată cu 2-1, din cadrul etapei a doua din Clausura.

Atacantul a fost trimis pe teren de antrenorul Nestor Gorosito în minutul 57, în locul lui Mauro Rosales, şi a reuşit să înscrie 12 minute mai târziu cu un şut de la aproximativ 25 de metri. River reuşise să egaleze în minutul 63 prin Galmarini după ce gazdele de la Rosario deschiseseră scorul în minutul 16 prin Caraglio.

Cristian Fabbiani, fotbalist aflat în proprietatea campioanei CFR Cluj, a bifat al doilea joc pentru River Plate după ce la mijlocul săptămânii debutase în Cupa Libertadores în faţa celor de la Nacional Asuncion, scor 1-0, când a şi contribuit decisiv la golul victoriei.