Emil Jula a marcat pentru Energie Cottbus

Atacantul Emil Jula a înscris, sâmbătă, pentru Energie Cottbus, în partida pierdută, în deplasare, cu scorul de 2-3, în faţa formaţiei VfL Bochum, în etapa a 22-a a campionatului Germaniei.

Jula a marcat al doilea gol al formaţiei sale, în minutul 50, după ce Iliev deschisese scorul (2) şi Epalle egalase pentru gazde, în minutul 11. Cottbus nu a reuşit, însă, să-şi păstreze avantajul până la final, iar gazdele s-au impus, în urma golurilor reuşite de Fuchs (54) şi Pfertzel (79 - penalty).

Alte rezultate înregistrate în etapa a 22-a din Bundesliga:

Vineri:

FC Koln - Arminia Bielefeld 1-1 (Petit 14 / Katongo 43). Sergiu Radu a evoluat pentru gazde din minutul 67, iar Vlad Munteanu a intrat pe teren la oaspeţi în minutul 83.

Sâmbătă:

Borussia Dortmund - Hoffenheim 0-0

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 1-2 (Fink 81 / Rafinha 39, Westermann 83)

Hanovra 96 - Bayer Leverkusen 1-0 (Bruggink 33)

Hertha Berlin - Borussia Monchengladbach 2-1 (Voronin 28, Dardai 44 / Bradley 69 - penalty)

În clasament conduce Hertha Berlin, cu 43 de puncte, urmată de SV Hamburg (42 p) şi Hoffenheim (41 p).