Doar remiză pentru Oţelul la primul amical sub comanda lui Dorinel Munteanu

Oţelul Galaţi a obţinut doar o remiză la primul meci disputat sub comanda antrenorului Dorinel Munteanu. Formaţia de la malul Dunării a încheiat cu scorul de 1-1 meciul de verificare disputat, la Buşteni, în compania nou-promovatei Astra Ploieşti.

Oţelul a deschis scorul prin Antal, în minutul 34, dar ploieştenii au egalat după doar două minute, prin Păun.

În prima repriză, Dorinel Munteanu a folosit formula: Kolev - Cârjă, Sârghi, Jelev, S. Ilie - Giurgiu, Avram - Antal, Paraschiv, Pătraş - N’Kongue. După pauză, Oţelul a evoluat în următoarea componenţă: Abraham - Râpă, David, Perendija, Creţu - Neagoie, Costin - Iorga, Mojsov, Ibeh - Axente.

Antrenorul formaţiei Astra Ploieşti, Ion Moldovan, a început meciul cu echipa: B. Miron - Ov. Mihalache, Rohat, Oprsal, V. Sandu - Paulinho, V. Gheorghe, Takayuki, A. Stan - Şt. Ciobanu, G. Păun. Au mai jucat: Iatan, Cl. Dumitrescu, Deaconescu, Ioniţă, Botea, Nasser, Chiacu, Omoduemuke, Leandro, Tigoianu, Gafiţa, Damaschin.

Pandurii - Internaţional Curtea de Argeş, scor 5-2

Într-un alt amical disputat marţi, Pandurii Târgu Jiu s-a impus, cu scorul de 5-2, în faţa nou promovatei Internaţional Curtea de Argeş.

Pentru Pandurii au marcat Martinovic, Păcurar (2) şi Tilincă (2), în timp ce formaţia pregătită de Ştefan Stoica a punctat prin Cl. Ionescu şi Voiculeţ.

Antrenorul Pandurilor, Sorin Cârţu, a trimis în teren următorii jucători: Stanca - Popete, Martinovic, Chibulcutean, Grecu - Dedu, Stângă, Nalaţi, Vasilache - Arrieta, Stromajer. În repriza secundă a fost schimbată aproape în totalitate formaţia: Mingote - Dedu, Martinovic, Kutlacic, Cardoso - Hidişan, Murgan, Păcurar, Luţu - Raskovic, Tilincă. Au mai jucat Rada, Rusu, Livşit şi Diaconu.

La Internaţional, Ştefan Stoica a folosit următorii jucători: Marius Popa - Băcilă, Chiricheş, Popa, Neagu - Voiculeţ, Radut, Vezan, Frăsineanu  - Cl. Ionescu, Stoianof. Au mai evoluat: Pampea - Mutu, Itu, Bier, Matei, Bold, Vlad, Jianu, Corcoveanu, Filip, Ciucur, Tomas, Zăgrean, Gado, Mihuţ.