Dică a marcat trei goluri într-un meci amical

Fotbalistul român al formaţiei Catania, Nicolae Dică, a înscris miercuri de trei ori într-un meci de pregătire disputat contra formaţiei de tineret a clubului, scor 3-2, în care a evoluat o repriză la fiecare echipă, informează site-ul oficial al grupării antrenate de Walter Zenga.

Fostul mijlocaş al Stelei a evoluat în prima repriză pentru echipa secundă, fiind marcatorul primului gol al acesteia. După pauză, a jucat la gruparea antrenată de Walter Zenga, unde a reuşit să marcheze două goluri.

Celelalte reuşite au fost ale lui Morimoto şi Gabbiano Spinesi.

Nicolae Dică a fost criticat în ultimul timp de presa italiană şi chiar de unii oficiali ai echipei din cauza randamentului scăzut, fiind în ultimul timp lăsat în afara lotului pentru meciurile din Serie A.

Site-ul suporterilor lui Catania scrie că evoluţia lui Dică a surprins pe toată lumea, chiar dacă meciul a fost mai mult unul de antrenament, dar mijlocaşul român poate reintra în atenţia antrenorului principal.