CFR Cluj a obţinut o victorie chinuită în faţa Goriei Buzău

CFR Cluj a obţinut cu greu victoria în partrida din deplasare de la Buzău, scor 0-1. Golul victoriei a fost marcat de Yssouf Kone în minutul 54. CFR a încheiat meciul în inferioritate numerică, Dubarbier fiind eliminat pentru o lovitură cu cotul în prelungiri.

În prima repriză gazdele au avut cele mai clare ocazii de a marca, Mansour aducând palpitaţii în careul advers fundaşilor clujeni şi portarului Nuno Claro care a scos în câteva ocazii şuturile senegalezului.

La reluare, clujenii au dovedit mai multă determinare şi au reuşit să deschidă scorul în minutul 54 prin Yssouf Kone, acesta primind în careul advers o pasă excelentă de la Dani şi a marcat cu un şut la colţul lung.

În urma acestei victorii, CFR Cluj s-a apropiat la patru puncte de liderul Dinamo, acumulând 35 de puncte. Gloria Buzău rămâne în continuare fără victorie în acest sezon al Ligii I, fiind pe ultimul loc cu trei puncte.

Vezi aici cum s-a desfăşurat partida Gloria Buzău - CFR Cluj, scor 0-1