Romania - Lituania 1-0. Ce a spus Nicuşor Stanciu după ce a marcat primul gol sub tricolor

România a câştigat cu 1-0 amicalul disputat contra Lituaniei, miercuri seară, la Giurgiu.

Unicul gol al meciului a fost marcat de stelistul Nicuşor Stanciu, în minutul 65, la debutul în naţională. Cel care a purtat numărul 10 pentru tricolori intrase pe teren în minutul 46.

”Mă bucur că am lăsat o impresie bună la primul meci. Am fost primit bine la națională, și aici mă refer de la președintele federației și până la ultimul angajat.

Pentru mine important era să debutez, să văd cum este un meci internațional la acest nivel și dacă mă voi pregăti la fel în continuare, probabil că voi avea ocazia să joc și cu naționale precum Spania sau alte nume de prestigiu”, a spus Stanciu după meci.