Mega-surpriză în Ghencea: Rapidul a învins Steaua

Rapidul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), Steaua, în derby-ul etapei a XVIII-a a Ligii I. unicul gol al meciului a fost marcat de Marcel Gecov, în minutul 60.

Este prima victorie obţinută de Rapid după etapa a VII-a.

Marcel Gecov a marcat singurul gol al partidei din Ghencea, în minutul 60, în timp ce gazdele și-au trecut în cont două bare, câte una în fiecare repriză, prin Papp (13) și Tănase (86).

Steaua: Cojocaru - Papp, Luchin (Bourceanu '46), Varela, Guilherme - Breeveld (Stanciu '63), Filip - Popa, Chipciu, Tănase - Ţucudean (Rusescu '55). Antrenor: Constantin Gâlcă.

Rapid: Buchta - Săpunaru, Borda, Cmovs, Josl - Garai, Gecov, D. Niculae (Cerlincă '90) - Meulens (Al. Dan '80), Benson, Pancu (Rui Miguel '52). Antrenor: Cristian Pustai.