Moment DRAMATIC pentru Alex Bourceanu în Turcia

Partida dintre Trabzonspor, echipa la care evoluează Alexandru Bourceanu, şi Fenerbahce, contând pentru etapa a 24-a a campionatului Turciei, a fost suspendată, luni seară, din cauza obiectelor aruncate pe teren de fani.

Meciul Trabzonspor - Fenerbahce a fost suspendat în minutul 45+9, la trei minute după ce un obiect l-a lovit pe jucătorul echipei din Istanbul, Emmanuel Emenike, care a înscris un gol în acest meci, în minutul 23.

Arbitrul Bulent Yildirim a plecat la vestiare după ce suporterii nu au ţinut cont de două avertismente ale sale de a nu mai arunca pe teren diverse obiecte. Printre obiectele aruncate s-a numărat şi o torţă care a ajuns chiar la picioarele portarului echipei Fenerbahce, Volkan Demirel.

După înscrierea golului oaspeţilor suporterii echipei gazdă au aruncat cu foarte multe obiecte către poarta formaţiei din Istanbul. Portarul Volkan Demirel i-a înmânat arbitrului o piatră care ajunsese lângă el.

În momentul suspendării, scorul era 1-0 pentru Fenerbahce, iar Bourceanu era titular la gazde.

Federaţia Turcă de Fotbal urmează să ia o decizie în legătură cu acest meci.