Doi actori străini s-au implicat în proiectul educativ-cultural Dream Fest Cinema de la București
Doi actori străini s-au implicat în proiectul educativ-cultural Dream Fest Cinema de la București
Actorul belgian Giuseppe Piccillo, distribuit în cunoscutul serial Disney "Violetta", a fost prezent miercuri, 20 aprilie, la Festivalul Internațional pentru Copii și Adolescenți Dream Fest Cinema de la București.
Giuseppe Piccillo este un apreciat animator pentru spectacolele de teatru stradal și mai ales pentru spectacole dedicate copiilor în școli, spitale etc.
În cadrul Dream Fest Cinema, el a condus un atelier de actorie, în care adolescenții au învățat cum se lucrează, sub coordonarea unui regizor, în pregătirea unei scene de film mut.
Giuseppe Piccillo a absolvit cursurile celebrei Școli de Teatru Florent din Paris. În ultimii șase ani, a făcut parte din echipa organizatorică a Festivalului Filmului de Dragoste de la Mons, Belgia.
În 2012, a filmat în România, sub conducerea lui Dan Chișu în filmul "Chasing Rainbows". Anul trecut a filmat la Paris pentru noul sezon al cunoscutului serial Disney, "Violetta".
Citește și:
- 23:15 - Schimbări importante în săptămâna 4–10 mai pentru nativii din zodiac: la ce trebuie să se aștepte
- 20:19 - Atracție inedită în China: o plajă cu nisip roz a devenit virală. Este locul ideal pentru fotografii!
- 15:46 - Pavlova cu căpșuni, desertul perfect pentru luna mai. Rețetă pas cu pas
- 23:55 - Caz viral: o femeie susține că este extraterestru. Cum ar fi ajuns pe pământ?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














