VIDEO / Ronaldo: "E cel mai tare gol pe care l-am marcat până acum!"

Cristiano Ronaldo. "Balonul de Aur", "FIFA World Player 2008" şi numeroase alte premii mai puţin importante. Golgeter în Premier şi autorul unor goluri fabuloase. Ultimul, reuşit miercuri seară în returul cu FC Porto, din sferturile Ligii Campionilor, a fost senzaţional. E cel mai frumos gol al meu, a afirmat portughezul.

Ronaldo nu a avut milă de conaţionalii săi. În returul de pe Dragao, cu FC Porto, în sferturile Ligii Campionilor, a punctat decisiv, încă din debutul partidei. În minutul 6, starul lui Manchester United a stabilit calificarea echipei sale în semifinale, după ce a punctat cu un şut senzaţional, de la peste 30 de metri.

"E cel mai tare gol pe care l-am marcat pana acum. A fost o lovitură fantastică şi de-abia aştept să o văd pe DVD. Sunt foarte fericit!" a spus portughezul după meci.