Unirea a egalat echipele fruntaşe după victoria cu Gloria Bistriţa

<descriere>

Liga I este foarte încinsă. Primele cinci echipe sunt la egalitate, cu 28 de puncte. Steaua şi Unirea Urziceni sunt la egalitate chiar şi la goluri date şi primite!

Gloria Bistriţa n-a avut nicio şansă în faţa campioanei Urziceni. Unirea lui Petrescu s-a impus cu 2-0 acasă, prin reuşitele lui Semedo şi Bilaşco.

Unirea a fost aproape de a deschide scorul încă din minutul 5, însă mingea lui Onofraş a lovit bara.

Trei minute mai târziu acelaşi Onofraş i-a pasat lui Semedo iar fostul jucător al Stelei a înscris din careu cu piciorul stâng.

Galamaz a fost aproape de a dubla avantajul, dar mingea a trecut peste poartă. Pe finalul reprizei ghinionistul Onofraş a înscris în poarta lui Albuţ, însă arbitrul a fluierat offside.

Trei minute mai târziu acelaşi Onofraş a ratat o ocazie uriaşă după ce a rămas singur cu portarul lovind defectuos mingea.

La scorul de 1-0 Bistriţa a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Sânmărtean din minutul 49. Chiar şi aşa oamenii lui Petrescu s-au chinuit destul până când Bilaşco a reuşit să bage mingea în poarta lui Albuţ.