Trei puncte în deplasare! FC Botoșani - Petrolul: 0-1

Petrolul a câștigatla Botoșani, impunându-se cu 1-0 prin golul marcat de Teixeira, din penalty, în debutul reprizei secunde. În prelungiri, Pecanha a apărat un penalty executat de Vașvari și a trimis toate punctele la Ploiești, a anunțat FC Petrolul.Victorie clară la Botoșani pentru echipa lui Rednic, care s-a putut baza și de data aceasta pe Teixeira, refăcut și inclus în lot. În plus, lui Ciprian Vasilache i-a sosit cartea verde și a fost legitimat chiar în dimineața partidei. În același timp, tehnicianul Petrolului anunțase că elevii săi vor avea un meci greu în fața unei formații care visează cu ochii deschiși la o prezență, în premieră, în cupele europene, după ce aproape jumătate din Liga 1 s-a molipsit cu virusul insolvenței. Moldovenii au ... Citește mai departe...