Stranieri - Pancu a marcat pentru Terek Groznîi în campionatul Rusiei

Atacantul Daniel Pancu a marcat, sâmbătă, golul care a adus un punct formaţiei Terek Groznîi în meciul de pe teren propriu cu ŢSKA Moscova, scor 1-1, din etapa a 13-a a campionatului Rusiei.

ŢSKA a deschis scorul în minutul 68, prin Necid, iar Pancu a egalat două minute mai târziu, din penalty.

Fostul rapidist a fost înlocuit în minutul 90, iar ceilalţi doi români din lotul lui Terek, Florentin Petre şi Andrei Mărgăritescu, au fost integralişti.

După 13 etape Terek ocupă locul 9, cu 17 puncte, într-un clasament în care lider este campioana en-titre, Rubin Kazan, cu 27 de puncte.

Tot în campionatul Rusiei, mijlocaşul Adrian Ropotan a fost titular la Dinamo Moscova în meciul pierdut, în deplasare, cu scorul de 1-3, în faţa celor de la Amkar Perm. Ropotan a fost înlocuit la pauză, după ce primise un cartonaş galben în minutul 42, iar gazdele conduceau deja cu 3-0.