Scandal pe Ilie Oană, după eliminarea lui Teixeira și Geraldo! Petrolul – CFR Cluj: 1-2

În plin scandal între suporteri și Mario Nicolae, Petrolul Ploiești a întâlnit astăzi, de la ora 21.00, pe teren propriu, CFR Cluj. Petroliștii, după două eliminări, Teixeira și Geraldo au primit cartonaș roșu, nu mai reușesc să se impună, iar partida se termină cu 1-2.După înfrângerea de la Zagreb, Petrolul a încercat astăzi să revină pe primul loc în clasament. Numai că partida cu CFR Cluj s-a dovedit mai mult În prima repriză lupii s-au grupat mai greu. În minutul 9, Albin iese din teren după ce este accidentat grav. Lucescu îl introduce pe teren pe Nepomuceno. Atmosfera în tribune este incendiară. Suporterii Petrolului îi cer demisia lui Mario Nicolae și scandează numele lui Hoban. În minutul 39, Rada șutează puternic, iar Jakolis ... Citește mai departe...