Liga I: FC Argeş s-a impus pentru prima oară în faţa Pandurilor, scor 2-1, în etapa a 22-a

FC Argeş a obţinut, sâmbătă, prima victorie în meciurile directe cu Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1 în etapa a 22-a a Ligii I.

În cele cinci partide disputate înaintea celei de sâmbătă, FC Argeş obţinuse un singur punct în faţa gorjenilor, pe 25 noiembrie 2006 (0-0) şi au pierdut de patru ori.

Victoria piteştenilor a fost adusă de o dublă reuşită de Adrian Dulcea (32, 58), după ce scorul la Piteşti a fost deschis de Pandurii, prin Raskovici (20).

După ce gazdele au marcat golul de 2-1, Pandurii au fost cei care au dominat ostilităţile, însă FC Argeş s-a apărat cu exactitate şi nu a lăsat nicio breşă pe care oaspeţii să o poată specula.

De notat că jocul a fost prelungit opt minute, după ce pe final a fost întrerupt din cauza unui moment de confuzie, în minutul 90, când Dulcea a primit cartonaşul roşu, retras apoi de centralul Ionel Ivan.

Vezi aici cum s-a desfăşurat partida FC Argeş - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1.