Germania: Rezultate înregistrate în etapa a 31-a din Bundesliga

Liderul la zi al campionatului Germaniei, VfL Wolfsburg, a pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu formaţia la care joacă şi internaţionalul român Ciprian Marica, VfB Stuttgart, scor 1-4, şi a fost egalată la puncte de campioana en-titre din Bundesliga, Bayern Munchen, informează Kicker.

Rezultatele înregistrate în Bundesliga:

Vineri:

Bayer Leverkusen - Arminia Bielefeld 2-2 (Kiessling 21, Helmes 79 / Friedrich 22 - autogol, Tesche 39)

Sâmbătă:

Energie Cottbus - Bayern Munchen 1-3 (I. Iliev 44 / Sosa 23, Demichelis 62, Podolski 66). La gazde, Ovidiu Burcă a fost integralist, iar Emil Jula a intrat pe teren în minutul 46.

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 4-1 (Gomez 1, 20, 63, 76 / Dzeko 36). La gazde, Ciprian Marica a fost introdus pe teren în minutul 79.

Hanover 96 - Eintracht Frankfurt 1-1 (Bruggink 9 / U. Korkmaz )

Borussia Dortmund - Karlsruhe 4-0 (Blaszczykowski 25, Sahin 62, F. Santana 71, Frei 80)

Hertha Berlin - VfL Bochum 2-0 (Pantelic 39, Rafael 50). La gazde, Maximilian Nicu nu a fost convocat din cauza unei accidentări.

Hoffenheim - FC Koln 2-0 (Salihovic 58, Demba Ba 63). La oaspeţi, Sergiu Radu nu a fost reţinut în lot.

Duminică:

Borussia Mönchengladbach - Schalke 04 (Colautti 90)

Werder Bremen - Hamburger SV 2-0 (Hugo Almeida '34,' 49)

Clasament: 1. VfL Wolfsburg 60 p, 2. Bayern Munchen 60 p, 3. Hertha Berlin - 59 puncte.