Gaz Metan şi FC Braşov au terminat nedecis, 1-1, în etapa a 11-a

Fără victorie în ultimele patru etape, Braşovul lui Viorel Moldovan nu a spart gheaţa nici la Mediaş. Gaz Metan şi FC Braşov au făcut egal, 1-1 în cel de-al doilea meci al etapei a 11-a.

Hoban şi Kubala au ratat primele două ocazii pentru echipa lui Pustai, însă norocul a fost de partea Braşovului, care a condus la pauză cu un gol de senzaţie reuşit de Cristescu.

În repriza a doua, omul de naţională al Braşovului, Roman, a fost şi el aproape de gol, însă portarul Buchta a scos de sub transversală.

Gaz Metan Mediaş a egalat în minutul 62 prin Hoban, care a înscris din lovitura liberă executată de Eric. Mediaşul a avut şansa golului pe final, însă Lazăr a nimerit transversala.

Mediaşul nu a mai pierdut un meci în campionat din etapa a şasea, iar Braşovul n-a mai câştigat tot de atunci.