EURO 2016. România - Elveţia. Iordănescu, un CAR DE NERVI în timpul meciului. Reproşuri dure

Anghel Iordanescu a fost un car de nervi pe durata partidei cu Elvetia, pe care tricolorii au terminat-o la egalitate, scor 1-1, in grupa A de la EURO 2016.

Jocul fotbalistilor nostri nu l-a multumit deloc pe Iordanescu, iar acesta a avut mai multe reactii nervoase pe durata partidei.

In prima repriza, Iordanescu a fost nemultumit in special de Claudiu Keseru, Bogdan Stancu si Andrei Prepelita, transmite corespondentul Ziare.com de la Paris.

"Hai, Claudiu, mai repede!", "Bogdane, misca-te" si "Prepe, hai odata!" - a vociferat Iordanescu pe marginea terenului.

In partea secunda, Iordanescu l-a avut "client" pe mijlocasul Ovidiu Hoban, caruia ii reprosa lipsa de agresivitate. "Ovidiu, baga piciorul!", i-a strigat Iordanescu de mai multe ori mijlocasului introdus la pauza.

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din Grupa A de la EURO 2016.