Concordia Chiajna – Petrolul: 3 - 2!

Un meci greu în care miza a fost scăparea de la retrogradare a echipei Concordia Chiajna, care a luptat până în ultimele minute ca să nu ajungă în Liga a II-a. Partida s-a terminat cu scorul de 3 - 2.Petrolul a deschis scorul în minutl 12, prin N’Koyi. Atacantul a profitat de o ocazie creată în apărarea ilfovenilor și a trimis balonul în plasă. După cinci minute, Chiajna egalează, prin Adrian Cristea. „Prințul” a înscris printr-un șut puternic de la 25 de metri în poarta lui Pecanha. În minutul 53, Petrolul înscrie un nou gol, prin Kronaveter, la o pasă bună a lui N’Koyi, reușind astfel să-l domine pe Matache. Șase minute mai târziu, Concordia Chiajna a egalat prin Purece, iar în minutul 73 preia conducerea prin golul lui Pena. Asaftei mai are o ocazie de gol în minutul 82, dar ... Citește mai departe...