Veste tristă despre Florin Andone, internaţionalul român de la Deportivo La Coruna

Echipa Deportivo La Coruna, cu atacantul Florin Andone în teren din minutul 60, a remizat cu Deportivo Alaves, scor 1-1, în manşa secundă a optimilor Cupei Spaniei, dar a ratat calificarea în sferturile competiţiei.

Pentru Deportivo Alaves a marcat Mendez '45, iar pentru Deportivo La Coruna a înscris Arribas, în minutul 62.

Alaves s-a calificat în sferturi datorită golurilor marcate în tur, scor 2-2, conform news.ro.

Tot miercuri, Alcorcon a ajuns în sferturi după 2-1 cu Cordoba (în tur 0-0), iar Real Sociedad a trecut de Villarreal, scor 1-1, după 3-1 în tur.

Partida FC Barcelona - Athletic Bilbao (1-2) are loc miercuri, iar meciurile Celta Vigo - FC Valencia (4-1), Eibar - Osasuna Pamplona (3-0) şi FC Sevilla - Real Madrid (0-3) se vor disputa joi.