Un oficial de la FCSB şi-a pierdut cumpătul şi a intrat pe teren la final

Captura Telekom Sport

Un oficial de la FCSB şi-a pierdut cumpătul şi s-a dus spre arbitrul de centru la finalul meciului în care echipa sa a remizat pe terenul Concordiei Chiajna, 0-0.

Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB-ului, s-a dezlănțuit la finalul meciului în care echipa sa a remizat pe terenul Concordiei Chiajna, 0-0.

Mihai Stoica a pătruns pe teren după fluierul final și l-a luat la rost pe Adrian Cojocaru, arbitrul partidei, cel care trebuia să acorde un penalty pentru FCSB în prelungiri.

Oficialul FCSB-ului nu l-a lăsat pe arbitru şi s-a dus după el şi pe tunelul de la vestiare.

FCSB AR FI TREBUIT SĂ PRIMEASCĂ PENALTY ÎN PRELUNGIRI

Cea mai controversată fază a partidei Concordia - FCSB 0-0 a avut loc în al doilea minut al prelungirilor. Andrei Marc, fundașul ilfovenilor, a avut o intrare imprudentă, l-a doborât pe Dennis Man după ce l-a lovit cu piciorul, dar arbitrul Adrian Cojocaru a lăsat jocul să continue, a scris gsp.

Protestele vehemente ale roș-albaștrilor, venite din teren și de pe bancă, nu au schimbat nimic.