SORANA CIRSTEA. Situaţie INCREDIBILĂ pentru SORANA CIRSTEA

Sorana Cîrstea

SORANA CIRSTEA. Jucătoarea română de tenis SORANA CIRSTEA, a treia favorită a turneului WTA de la Pattaya (Thailanda), a ratat calificarea în semifinalele competiției de 250.000 de dolari. SORANA CIRSTEA a fost învinsă, vineri, de Karolina Pliskova (Cehia), cu 1-6, 7-6 (3), 6-0, în sferturile de finală.

SORANA CIRSTEA. Sportiva din România a început foarte bine meciul. SORANA CIRSTEA și-a adjudecat primul set cu 6-1, în doar 25 de minute. SORANA CIRSTEA nu a reușit să se desprindă în setul secund și l-a pierdut în cele din urmă la tie-break, după ce a avut două mingi de meci, la 5-4 pentru ea, pe serviciiul adversarei. În setul decisiv, SORANA CIRSTEA a cedat total în fața unei jucătoare (21 ani) aflate pe locul 66 în lume.

SORANA CIRSTEA, care la ediția de anul trecut se oprise în semifinale, învinsă de rusoaica Maria Kirilenko (6-0, 6-2), va primi pentru participare un cec de 6.200 dolari și 60 de puncte WTA.