SOCI. Veşti PROASTE despre românii de la SOCI

Timea Sara

SOCI. Românii continuă să dezamăgească la SOCI. Marţi, "tricolorii" au ratat calificarea în două finale ale competiţiei de la SOCI.

SOCI. Timea Sara a ratat, marţi, calificarea în finala probei de schi fond sprint individual de la Jocurile Olimpice de iarnă de la SOCI. Sara a încheiat calificările pe locul 49, cu timpul de două minute, 48 de secunde şi 16 sutimi, la 16 secunde şi nouă sutimi de câştigătoarea Maiken Caspersen Falla (Norvegia). În finala probei de schi fond sprint individual de la SOCI s-au calificat sportivele clasate pe primele 30 de locuri.

SOCI. Rezultate ŞOCANTE pentru sportivii români la SOCI

Tot marţi, Paul Constantin Pepene şi Florin Daniel Pripici au ratat calificarea în sferturile de finală ale probei de schi fond sprint individual de la Jocurile Olimpice de iarnă de la SOCI. Pepene a încheiat pe locul 65, cu timpul de trei minute, 51 de secunde şi 54 de sutimi, în timp ce Pripici a terminat pe poziţia 68, în trei minute, 52 de secunde şi 68 de sutimi. Cel mai bun timp al calificărilor a fost obţinut de norvegianul Ola Vigen Hattestadt, trei minute, 28 de secunde şi 35 de sutimi. În sferturile de finală ale probei de schi fond sprint individual de la SOCI s-au calificat sportivii clasaţi pe primele 30 de locuri.

SOCI 2014. România, CRITICATĂ DUR pentru apariţia la SOCI 2014

SOCI. Tabloul medaliilor de la SOCI

SOCI. Tabloul medaliilor de la Jocurile Olimpice de la SOCI, după probele ce au avut loc luni: