Simona Halep la Miami VIDEO. Halep s-a calificat în turul 3 la Miami, după un meci greu cu Dodin

Simona Halep s-a calificat în turul 3, la Miami. Numărul 1 WTA a învins-o greu, în 3 seturi, pe franțuzoaica Oceane Dodin (21 de ani, 98 WTA), 3-6, 6-3, 7-5. Halep avansează la Miami, este în turul al treilea, iar acum se pregătește de meciul cu Radwanska.

Simona Halep (1 WTA) s-a calificat joi seara în turul III al turneului Premier Mandatory de la Miami.

Setul 3, Halep - Dodin 3-6, 6-3, 1-2

Simona Halep a pierdut în mod surprinzător primul set în fața lui Dodin, 3-6. Simona Halep a cerut și un time-out medical la sfârșitul primului set. Numărul 1 WTA a revenit, însă, în setul doi, pe care şi l-a adjudecat cu 6-3. Simona Halep acuză şi probleme fizice.

Simona Halep conduce cu 5-3 în setul II

Setul 1 a fost adjudecat de Dodin, 6-3. Simona Halep a făcut mai multe greşeli

Setul 1, Halep - Dodin 3-5

Setul 1, Halep - Dodin 2-3. Dodin revine în avantaj

Setul 1, Simona Halep revine: Halep - Dodin 2-2 la game-uri

Setul 1, Halep - Dodin 0-2 la game-uri

UPDATE: Începe meciul dintre Halep și Dodin, cu jucătoarea din Franța la serviciu.

Simona Halep LIVE la Miami. Simona Halep joacă împotriva lui Oceane Dodin

Simona Halep va juca pentru prima daată împotriva jucătoarei de 21 de ani din Franţa. Simona a accentuat faptul că se simte foarte bine la Miami şi anunţă că vom vedea schimbări în jocul ei. Simona Halep a înregistrat doar două înfrângeri în 2018, în faţa lui Wozniacki (finala Australian Open) şi în faţa lui Naomi Osaka (semifinale Indian Wells).

Citiţi şi:

Simona Halep. Asta e trădarea anului. Simona Halep i-a surprins pe toţi. S-a "sucit" 180 de grade

"Sunt ok. Nu am probleme fizice. M-am antrenat în fiecare zi. Mi-am revenit un pic după semifinala de la Indian Wells. A fost un turneu destul de greu. Am venit după pauză. La ultimul meci am fost complet blocată şi nu am mai ştiut ce fac. Am învăţat din meciul acela şi turneul acesta va fi mult mai bun, cu siguranţă.

Îmi place umiditatea. Chiar dacă te consumă foarte mult, îmi place că simţi mingea foarte bine. Vântul deranjează de multe ori. Sunt încrezătoare doar în ce ţine de mine. Nu mă gândesc la rezultat. Sunt motivată să schimb nişte lucruri la mine, să fac lucruri mai bine şi vedem ce va ieşi", a spus Simona Halep pentru Digisport.

Serena Williams. Anunţ groaznic pentru americancă. Serena Williams va plăti greu pentru aşa ceva