Nu doar Simona Halep este magică la Roland Garros. Anunț splendid de ultim moment

Simona Halep are un parcurs formidabil la Roland Garros, ajungând în sferturile de finală. Dar veștile bune pentru sportivii noștri nu se opresc aici.

După ce Simona Halep a ajuns în sferturile de finală de la Roland Garros, continuă veștile bune din capitala Franței.

Perechea formată din Mihaela Buzărnescu și Irina Bara s-a calificat în sferturi la Roland Garros după ce a trecut de cuplul format din Jennifer Brady și Vania King. Româncele s-au impus după o oră și 30 de minute, scor 6-4, 6-3.

Simona Halep, Roland Garros. Cuvinte senzaționale pentru sportiva noastră

În runda următoare, Irina Bara și Mihaela Buzărnescu vor juca împotriva perechii formate din Hao-Ching Chan și Zhaoxuan Yang, favoritele 8, a scris gsp.

În primul set, Bara și Buzărnescu au fost conduse cu 2-0, dar au revenit și au făcut două break-uri, impunându-se cu 6-4.

Și în setul doi româncele au făcut două break-uri, dar nu au mai cedat niciun game pe propriul serviciu. Bara și Buzărnescu au avut nevoie de trei mingi de meci pentru a câștiga și a se califica în sferturi, a informat sursa citată.