Rusia - România 1-0. Gazdele au marcat în prelungiri, într-o fază suspectă de ofsaid

LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT. Rusia a câştigat cu 1-0 amicalul disputat împotriva naţionalei noastre. Unicul gol al meciului a fost marcat în prelungiri, într-o fază suspectă de ofsaid. Ozdoev, aflat în poziție neregulamentară, a înscris pentru 1-0 la ultima fază a meciului de la Grozny. LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.

Min. 90+3 FINAL: 1-0 pentru Rusia

Min. 90+3: GOL Rusia în ultimul minut al meciului. 1-0 pentru ruşi

Min. 71 - Florin Andone este tras de braţ în careul ruşilor, dar arbitrul ignoră faza. S-ar fi impus penalty

Min. 65 - ruşii au ratat în poziţie de singuri cu portarul nostru

Min. 59 - Rusia are iniţiativa. noi încercăm să lovim pe contraatac

Min. 46 - a început repriza secundă

Min. 45 . PAUZĂ 0-0

Min. 41 - Latovlevici şutează de la 35 de metri, mult pe lângă poartă

Min. 35 - Rotariu obţine un corner, după o acţiune personală

Min. 28 . ratare uriaşă a lui Dorin Rotariu, după o pasă primită de la Florin Andone

Min. 24 - Enache a şutat mult peste poarta ruşilor

Min. 16 - Gicu Grozav încearcă şutul de la marginea careului mare, dar defensiva ruşilor se opune

Min. 5 - ruşii ţin mai mult de minge şi fac un pressing sufocant

Min. 1 - a început meciul

Echipele de start:

România: Pantilimon - Enache, Săpunaru, Grigore, Latovlevici - R. Marin, Prepeliță - Rotariu, Stancu, Grozav - Andone
Rezerve: Lung jr., Cojocaru, St. Filip, Țîru, Latovlevici, Nedelcu, Ad. Popa, Bicfalvi
Antrenor: Christoph Daum. LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.

Rusia: Akinfeev - Semenov, Kutepov, Kudriașov - Samedov, Zobnin, Glușakov, Mogilevec, Zhirkov - Miranchuk, Kokorin
Antrenor: Stanislav Cercesov. LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.

LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.. “Va fi o partidă specială, un eveniment sportiv deosebit pentru Groznîi și pentru această regiune. Mă bucur că vom întâlni echipa Rusiei pregătită de Stanislav Cherchesov, prietenul meu de foarte multă vreme. Acest meci de pregătire ne va ajuta mult să construim pentru îndeplinirea obiectivului nostru, calificarea la Campionatul Mondial din 2018”. LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.
Christoph Daum, potrivit frf.ro. LIVE SCORE Rusia - România LIVE VIDEO DOLCESPORT.