Liga I, etapa 25: U Cluj-Dinamo 1-2

În timp ce Steaua şi Rapid se ceartă în "scandalul bricheta", dinamoviştii îşi văd de treabă. Mulţescu şi ai săi au bătut cu 2-1 pe U Cluj şi visează şi ei la locul doi care duce în Champions League.

Dinamo a salvat onoarea Bucureştiului şi i-a bătut cu 2-1 pe clujenii care le-au făcut zile negre granzilor Steaua şi Rapid. Oamenii lui Mulţescu au început tare jocul din Ardeal şi au ratat două ocazii cât roata carului prin argentinianul Miranda.

Dinamo a condus la pauză cu 1-0, gol Dănciulescu din penalty. Miranda le-a scos din nou peri albi şefilor dinamovişti, iar în minutul 78, Flavius Băd a reuşit egalarea cu un gol norocos. La 1-1, ardelenii au cerut penalty la faza în care acelaşi Băd a fost blocat în careu de Lucian Goian, însă arbitrul Martiş l-a sancţionat pe clujean pentru simulare. Lobonţ şi-a salvat echipa cu trei minute înainte de final, iar la ultimul atac, Zicu a dat marea lovitură a dinamoviştilor la Cluj.