Liga Campionilor. Keşeru despre prezenţa în grupele competiţiei: "Sunt bucuros..."

Atacantul Claudiu Keşeru este foarte bucuros că a ajuns să evolueze în premieră în grupele Ligii Campionilor, după ce echipa sa de club, Ludogoreţ Razgrad, a obţinut, marţi, calificarea în această fază.

"Champions League!!! Pentru prima oară în carieră, o să joc în grupele Ligii. Mă bucur că, prin Ludogorets, ţara noastră va avea trei români acolo: eu, Prepe şi Moţi", a scris Keşeru pe Facebook.

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol în partida pe care echipa bulgară Ludogoreţ Razgrad a terminat-o la egalitate, în deplasare, scor 2-2 (1-1), cu formaţia cehă Viktoria Plzen.

Ludogoreţ s-a calificat în grupele Ligii Campionilor, după ce s-a impus, în tur, cu scorul de 2-0.

Marţi, Keşeru, care a fost introdus pe teren în minutul 76, a stabilit scorul final în minutul 90+5.

Fundaşul Cosmin Moţi a jucat tot meciul, iar mijlocaşul Andrei Prepeliţă nu a fost convocat pentru această partidă la Ludogoreţ Razgrad.