Liga Campionilor. Cosmin Moţi, personaj negativ în meciul lui Ludogoreţ cu PSG

Fundaşul Cosmin Moţi a ratat un penalti în partida pe care echipa bulgară Ludogoreţ Razgrad a pierdut-o, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), în faţa formaţiei franceze Paris Saint-Germain, în etapa a doua a grupei A a Ligii Campionilor.

Moţi, care a jucat tot meciul, a ratat un penalti în minutul 59, la scorul de 1-2, potrivit news.ro. Atacantul Claudiu Keşeru a intrat pe teren în minutul 88 la Ludogoreţ Razgrad.

Bulgarii au deschis scorul prin Natanael, în minutul 16, francezii reuşind să întoarcă rezultatul prin golurile reuşite de Matuidi '41 şi Cavani '56, '60.

Rezultate complete înregistrate în partidele disputate, miercuri, în etapa a doua a fazei grupelor Ligii Campionilor:

SSC Napoli (Italia) - Benfica Lisabona (Portugalia) 4-2

Au marcat: Hamsik '20, Mertens '51, '58, Milik '54 (penalti) / Goncalo Guedes '71, Salvio '86

Grupa C

Borussia Monchengladbach (Germania) - FC Barcelona (Spania) 1-2

Au marcat: T. Hazard '34 / Arda Turan '65, Pique '74

Celtic Glasgow (Scoţia) - Manchester City (Anglia) 3-3

Au marcat: Dembele '3, '47, Sterling '20 (autogol) / Fernandinho '12, Sterling '28, Nolito '55

Grupa D

Atletico Madrid (Spania) - Bayern Munchen (Germania) 1-0

A marcat: Carrasco '35

FK Rostov (Rusia) - PSV Eindhoven (Olanda) 2-2

Au marcat: Poloz '8, '37 / Propper '14, De Jong '45+2

- mijlocaşul Andrei Prepeliţă a fost introdus pe teren în minutul 90 la FK Rostov.