Minune la US Open. Irina Begu a reușit o victorie uriașă!

Irina Begu (locul 59 WTA) a învins-o în primul tur la US Open pe americanca Jennifer Brady (locul 66 WTA), în două seturi: 6-3, 6-3. scrie realitateasportiva.net.

Irina Begu – Jennifer Brady 6-3, în primul set! Break pentru Irina Begu, care câștigă primul set, după 42 de minute.

Game, set și meci pentru Begu! Irina a întrerupt o serie de șapte înfrângeri consecutive în circuitul WTA.

UPDATE: Următoare adversară a Irinei Begu, chinezoaica Qian Wang. Qiang Wang (52 WTA) a eliminat-o pe slovaca Magdalena Rybarikova (29 WTA) cu un clar 6-2, 6-2. Begu și Wang se vor întâlni în premieră.

Din păcate, Simona Halep s-a oprit în primul tur la US Open, fiind învinsă de estononianca Kaia Kanepi (44 WTA), în două seturi, 6-2, 6-4.