Irina Begu - Maria Şarapova. Irina Begu, umilită de Şarapova în setul 2. A pierdut meciul 5-7, 1-6

Irina Begu, locul 38 WTA, a pierdut contra rusoaicei Maria Sharapova, locul 52 WTA, în turul II al turneului de la Madrid, scor 5-7, 1-6. Chiar dacă Begu a început bine meciul, Maria Şarapova s-a impus în ambele seturi ale partidei. Astfel, rusoaica s-a impus în turul 2 la Madrid.

Irina Begu - Maria Şarapova 1-6. Rusoaica s-a impus şi în setul 2.

Irina Begu - Maria Şarapova 1-2, în setul doi

Irina Begu - Maria Şarapova 5-7. Rusoaica a luat primul set, deşi Irina Begu începuse foarte bine confruntarea

UPDATE 14:49 - A început meciul, cu Maria Şarapova la serviciu

În primul tur, Irina Begu a învins-o pe Jelena Ostalenko, iar acum caută s-o răzbune pe Mihaela Buzărnescu şi să devină a treia jucătoare din ţara noastră care o învinge pe Maria Şarapova.

La finalul meciului cu Buzărnescu, Maria Şarapova şi-a amintit cine este Irina Begu.

"E o jucătoare cu un serviciu bun şi care loveşte puternic. Din ce îmi amintesc, ne-am mai întâlnit la Madrid şi nu a fost uşor. Condiţiile de aici o avantajează, pentru că preferă să lovească mingea de sus. E un aspect la care trebuie să am grijă", a declarat Şarapova.

Partida Irina Begu - Maria Şarapova este transmisă la TV de Digisport 2, precum şi în format LIVETEXT pe realitatea.net.