Liga 1. Gică Hagi a explicat de ce a bătut Ianis penalty-ul prin care Viitorul a câştigat la CFR

Viitorul a învins campioana CFR Cluj cu scorul de 2-1 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii I.

Ardelenii au deschis scorul prin George Ţucudean (54), fost jucător la Viitorul, dar echipa antrenată de GicăHagi a întors scorul în ultimele minute de joc, prin golul lui Mihai Voduţ (86), cu un şut de la peste 40 de metri, şi reuşita din penalty a lui Ianis Hagi, după un fault comis de Andrei Mureşan asupra lui Voduţ.

Gică Hagi a explicat de ce fiul său, Ianis, a executat lovitura de la 11 metri, din ultimul minut de joc.

"Ianis a făcut un meci foarte bun. A bătut penalty-ul pentru că el e executant. Mă bucur și pentru el că a marcat. Îl avem executant și pe Vînă", a explicat "Regele".