Florinel Coman, reacție după ce a marcat 2 goluri în 2 minute în meciul cu Anglia

Florinel Coman, vedeta meciului România-Anglia, a făcut declarații la finalul partidei. Selecţionata României a reuşit o victorie de senzaţie în faţa echipei Angliei, cu scorul de 4-2 (0-0), vineri, pe Stadionul ''Dino Manuzzi'' din Cesena, în Grupa C a Campionatului European de fotbal Under-21 din Italia şi San Marino.

"A fost un meci foarte greu, dar ne bucurăm că am reușit să ieșim cu capul sus. Ați văzut și pe tabelă în ultimele 2 minute am reușit să marcăm 2 goluri. Rezultatul  este cel mai important.

A fost o seară fantastică pentru noi, dar trebuie să ne gândim la meciul cu Franța.", a spus Florinel Coman la TVR.

Romania - Anglia 4-2 la EURO U21. Romania câştigă senzaţional cu Anglia. Avem 6 puncte în grupă