Simona Halep a învins-o pe Kristina Mladenovic în semifinalele FED CUP

FED CUP 2019. Simona Halep a învins-o pe Kristina Mladenovic, cu 6-3, 6-1. România a câștigat primul punct în confruntarea cu Franța, de la Rouen.

LIVE VIDEO BLOG | ACUM: Halep – Mladenovic. România luptă pentru finala Fed Cup

SET HALEP! Mladenovic – Halep 3-6. Halep joacă excelent, nu se mai complică și ia primul set cu 6-3.

ȘTIREA INIȚIALĂ

Confruntarea va fi deschisă de Simona Halep, care o va întâlni de la ora 15 pe Kristina Mladenovic. După acest meci, Buzărnescu va juca împotriva Carolinei Garcia, un meci în premieră între cele două.

Duminică sunt programate şi celelalte întâlniri de simplu, Garcia- Halep şi Mladenovic-Buzărnescu. Dacă scorul la general va fi unul egal, partida decisivă va fi cea de dublu. Aici, perechea Monica Niculescu- Irina Begu va înfrunta cuplul Kristina Mladenovic -Carolina Garcia.