FCSB, umilită și eliminată din Cupa României de o echipă din liga secundă

Digi Sport

După eliminarea din Europa League, FCSB a fost scoasă și din Cupa României. În sferturile de finală ale competiției, jucătorii antrenați de Nicolae Dică au fost ridiculizați de divizionara secundă Hermannstadt, pierzând cu 3-0, dar scorul putea fi mult mai sever.

Meciul disputat la Sibiu ar fi trebuit să aibă loc ieri, dar a fost amânat pentru astăzi din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

În minutul 33, arbitrul Cătălin Popa a dictat penalty pentru FCSB, dar, după ce s-a consultat cu asistentul Gabriel Stroe, a revenit asupra deciziei.

De la FCSB a fost eliminat Ovidiu Popescu, după ce a primit al doilea cartonaş galben, în minutul 74.

Portarul Cristian Bălgrădean a debutat la FCSB.