EURO 2016.ROMÂNIA-ELVEŢIA 1-1. Anghel Iordănescu: Am vrut să marcăm golul doi, ca să închidem jocul

EURO 2016.ROMÂNIA-ELVEŢIA 1-1. România - Elveţia 1-1. România a scos primul punct la EURO 2016. Am deschis scorul prin Bogdan Stancu, după ce a transformat un penalty, iar Mehmedi a egalat printr-un voleu din colţul careului mic. Urmează meciul decisiv cu Albania, de duminică, 19 iunie.

EURO 2016.ROMÂNIA-ELVEŢIA 1-1. Anghel Iordănescu, selecţionerul României: "Echipa noastra a avut 2 reprize diferite. Prima buna, am avut momente bune, am reusit sa marcam, am avut si bara lui Sapunaru. Avantajul am dorit sa-l marim dupa pauză, am, vrut sa punem probleme in zonele laterale si sa marcam golul 2. N-am mai avut posesie, nici forta, am facut si 2 schimbari fortate.

O victorie cu Albania ne aduce sansa sa ne calificam in optimi. Nu vorbesc de dezamagire, echipa a facut efort, nu am controlat jocul".

EURO 2016. ROMÂNIA-ELVEŢIA 1-1