Dosar de cercetare penală, pentru ciclistul implicat în accidentul de la Deva
Alte sporturi
"Avea un traumatism cranio-cerebral grav, cu hematom subtural de dimensiuni gigante", a anunţat Bianca Glodeanu, director medical la Spitalul Judeţean din Deva. "În continuare se află în secţia ATI şi este în comă de gradul patru şi protejat respirator", a mai declarat oficialul spitalului.
În urma acestui caz, Poliţia din Hunedoara a întocmit un dosar de cercetare penală, pe care îl va prezenta la procuratură, care va hotărî dacă sportivul de la Dinamo, Răzvan Jugănaru, va fi sau nu trimis în judecată.
"Biroul Poliţiei Rutiere Deva, a întocmit un dosar de cercetare penală în care se efectuează verificări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală", a declarat Magda Popa, purtătorul de cuvânt al IJP Hunedoara.