CSM București a câștigat finala mică în Liga Campionilor

CSM Bucureşti a câştigat finala mică şi medaliile de bronz în Liga Campionilor la handbal feminin, duminică, după 31-30 (19-14) cu formaţia rusă Rostov pe Don, în Papp Laszlo Sportarena din Budapesta, gazda turneului Final4 al competiţiei.

CSM București s-a revanșat după înfrângerea cu Gyor și a încheiat pe locul al treilea Final Four-ul de Liga Campionilor, care a avut loc la Budapesta, scrie Realitateasportiva.net.

În finala mică de duminică, CSM București a trecut cu 31-30 de Rostov, într-un meci pe care l-a controlat clar la un moment dat, dar în care a avut emoții destul de mari pe final.

Avantaj de 8 goluri în prima repriză
CSM a condus și cu 8 goluri în prima repriză, însă Rostov a revenit și la pauză scorul era 18-14. Apoi, în minutul 48, Rostov a egalat (25-25), însă CSM s-a mobilizat pe final, câștigând partida la două goluri diferență: 31-30.

Campioana României termină pe locul 3 pentru al doilea an la rând în Liga Campionilor, după ce în 2016 a câștigat trofeul, chiar la debut.