Concordia Chiajna, înfrângere ruşinoasă în ultimul meci al etapei a doua a Ligii I

Echipa FC Voluntari a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 4-0 (0-0), formaţia Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a doua a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 50, scrie News.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Novac '61, Căpăţână '76, Ivanovici '84 şi Ad. Bălan '90+1.

Concordia a jucat în inferioritate numerică din minutul 50, după ce Grădinaru a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat pentru un fault asupra lui Coman.

0-1: Marinescu a tras greşit la poartă, mingea a ajuns la Novac şi acesta a înscris dintr-o poziţie de ofsaid cu un şut de la 8 metri.

0-2: Căpăţână a profitat de o greşeală în defensiva gazdelor şi a marcat cu un lob peste Bălgrădean de la 17 metri.

0-3: Bălan a şutat de la 10 metri, Bălgrădean a respins în faţă şi Ivanovici a reluat în plasă.

0-4: Bălan a primit o pasă pe culoar şi a stabilit scorul final cu un şut printre picioarele lui Bălgrădean de la 4 metri lateral stânga.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi (Bărboianu '46, Serediuc '66), Tincu, Mamele, Melinte, Bucurică - Bruno Madeira (Constantinescu '73) - Grădinaru, Cristescu, Roşu - Pena. Antrenor: Emil Săndoi.

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Maftei, Al. Coman (Cazan '55) - Novac, Moke, Marinescu - Popadiuc (Căpăţână '73), Cernat (Ad. Bălan '77), Ivanovici. Antrenor: Florin Marin.

Cartonaşe galbene: Grădinaru '44, '50, Bălgrădean '52, Pena '60 / Moke '17, Al. Coman '41.

Cartonaş roşu: Grădinaru '50.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Marius Marchidanu, Vlad Bârleanu (asistenţi) - Iulian Dima (rezervă).