H.D. Hartmann: Sistemul din România a ordonat anularea alegerilor. Liderii UE au profitat de tot ce s-a întâmplat
H.D Hartmann susține că anularea alegerilor prezidențiale a fost ordin intern de care au profitat ulterior liderii de la Bruxelles. Invitat la Makaveli TV, analistul a spus că Georgescu le-ar fi încurcat planurile politicienilor aflați acum la putere. Totodată, acesta a criticat dur măsurile premierului Ilie Bolojan. Hartmann este de părere că prim-ministrul îi jefuiește pe români prin taxe și impozite.
„Anularea alegerilor nu a fost ordin străin, a fost o cabală internă românească. După le-a convenit, dar cabala este românească. Nu ați furat numai viitorul României, ați furat toată România. Îi doare când spun acest lucru, dar este o realitate absolută.
În numele democrației și al Uniunii Europene s-au anulat alegerile și s-au furat voturile poporului român, nu în numele comunismului, nu în numele imperiului sovietic, nu în numele SUA. Comunicatul vorbește de apărarea democrației.
Bolojan ne jefuiește prin taxe și impozite cu japca, dar nu iese nimeni.
Noi am apărat democrația anulând democrația.”, a declarat H.D. Hartmann la Realitatea Plus.