Dan Petrescu s-a enervat și a făcut acuzații grave după FCSB - CFR Cluj 1-1

Dan Petrescu

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1. Dan Petrescu, antrenorul celor de la CFR Cluj, a criticat dur maniera de arbitraj a lui Mircea Bîrsan și penalty-ul acordat pentru echipa roș-albastră în minutul 76.

"Suntem supărați. Steaua, care are o echipă foarte bună, nu a avut nicio ocazie. Până la acel penalty, Steaua nu a avut nicio ocazie. Cred că Steaua nu va mai vorbi despre arbitraje, că văd că primește mai multe penalty-uri decât noi.

Nu știu cum putea marca Steaua azi, dacă nu era penalty-ul. De multă vreme nu am mai văzut un asemenea arbitraj. La pauză, arbitrul se ținea de gât cu steliștii și vorbea cu ei. Dacă jucam la Cluj, nu primeam un așa penalty. Până la urmă, e un rezultat echitabil", a spus Dan Petrescu la TV Digi Sport.

FCSB și CFR Cluj, primele două clasate din Liga 1, au terminat la egalitate, 1-1, după un meci extrem de tensionat pe Arena Națională, scrie gsp.ro. Au marcat: Budescu 75'-pen. / Vinicius 33.