Accident mortal pe DN5: femeie de 50 de ani, lovită de o mașină în timp ce circula pe trotinetă. Traficul spre București, blocat
Un accident rutier grav s-a produs în această seară pe DN5, în zona comunei 1 Decembrie, pe sensul de mers către București. O femeie și-a pierdut viața după ce a fost lovită de un autoturism.
Impact violent și deznodământ tragic
Potrivit primelor informații, victima, în vârstă de aproximativ 50 de ani, se deplasa pe o trotinetă electrică în jurul localității Adunații Copăceni. În momentul în care ar fi încercat să schimbe direcția de mers, aceasta nu s-ar fi asigurat corespunzător și a fost lovită în plin de o mașină.
În urma impactului extrem de puternic, femeia a fost proiectată pe carosabil.
Echipajele medicale ajunse la fața locului au încercat să intervină de urgență, însă, din păcate, nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața, fiind declarat decesul.
Trafic blocat pe sensul către Capitală
Accidentul a avut un impact major asupra circulației rutiere. Traficul pe sensul spre București a fost complet blocat, iar coloana de mașini s-a întins pe o distanță de peste 4 kilometri.
La fața locului se află polițiștii, care efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.