Cum poţi să primeşti 10.000 de euro de la statul român. Ce trebuie să faci pentru aceşti bani Statul lucrează la un proiect prin care să se încurajeze achiziţionarea de maşini electrice şi de tip plug-in hybrid. Cine cumpara o maşină 100% electrică cu încarcare de la priză primeşte 45.000 de lei, adică 10.000 de Euro, iar cine îşi cumpără o maşina hibridă, care poate fi şi încărcată, dar merge şi cu motor termic, primeşte 20.000 de lei, dacă are emisii de maxim 50g de CO2/kilometru.
Romania - Danemarca. Daum a dezvăluit strategia pe care tricolorii trebuie s-o adopte cu nordicii Selecționerul primei reprezentative de fotbal a României, Christoph Daum, a declarat, marți, într-o conferință de presă, că jucătorii săi trebuie să aibă o mentalitate ofensivă din prima secundă a partidei cu Danemarca, dar fără să se lase descoperiți în apărare.
Ce a spus stelistul Denis Alibec despre varianta de a ajunge căpitan şi la naţională Denis Alibec, atacantul Stelei, a fost convocat de selecţionerul Christoph Daum pentru meciul cu Danemarca, din preliminariile Cupei Mondiale din 2018.
Liga 1. Echipa lui a învins, dar antrenorul a fost dat afară cu SCANDAL Ilie Stan nu mai este, începând de luni, antrenorul echipei de fotbal ASA Târgu Mureș, informează site-ul grupării mureșene.
Alt tip În sfârşit, fără camuflaj. Imaginea aşteptată de toţi pasionaţii auto. Cum arată noul VW Touareg Noul VW Touareg a fost surprins complet necamuflat. SUV-ul german propune un design inspirat de concepul T-Prime. Gama de motorizari va include probabil unităţi V6 şi V8.
Nicolae Badea a cedat: este de acord cu modernizarea arenei din "Groapă". Comunicat al CS Dinamo O întâlnire decisivă între conducerea celor de la CS Dinamo și societatea reprezentată de Nicolae Badea a avut loc în cursul zilei de luni.
Alt tip Ce maşini conduc milionarii şi miliardarii Planetei. Mark Zuckerberg şi Bill Gates au SURPRINS total Cei mai influenţi oameni ai Planetei, cei care au dezvoltat industria IT mai ales, conduc maşini scumpe, desigur, dar nu ieşite din cale-afară.
Eveniment mare în familia lui Michael Schumacher. Se întâmplă miercuri. Rudele au anunţat că... Eveniment important miercuri, în familia lui Michael Schumacher. Mick, fiul fostului pilot de Formula 1, împlineşte 18 ani şi poate, în sfârşit să susţină examenul pentru obţinerea permisului de conducere.
Alt tip Când au văzut-o expusă, oamenii au crezut că e un OZN. Cum arată noul Peugeot 508 Noul 508 se află in lucru. Acesta va prelua unele elemente de design regăsite pe Instinct. Gama de motorizări va include şi propulsoare hibride.
Romania este câștigătoarea Rugby Europe Championship 2017 România a fost desemnată câștigătoarea Rugby Europe Championship, ediția 2017, fosta Cupă Europeană a Națiunilor, în urma victoriei cu 8-7 în fața Georgiei, duminică, la București, după ce forul continental, Rugby Europe, declarase inițial învingătoare formația Georgiei.
Lumea sportului, în stare de șoc. Fotbalist celebru, mort la 27 de ani Lumea fotbalului este în stare de șoc după ce căpitanul unei echipe nord-irlandeze a murit la vârsta de doar 27 de ani.
Veste tristă despre Simona Halep în această dimineaţă Românca Simona Halep a coborât o poziție, de la patru pe cinci, în clasamentul mondial al jucătoarelor profesioniste de tenis (WTA), dat publicității luni.
Federer, record la Indian Wells. Elveţianul a câştigat finala fără emoţii Roger Federer a câștigat, pentru a cincea oară în cariera sa, turneul ATP Masters 1.000 de la Indian Wells (Statele Unite), în finala căruia l-a învins în două seturi, 6-4, 7-5, pe compatriotul său Stan Wawrinka.
Judo: Vlad Vișan, medaliat cu bronz la Santiago de Chile Sportivul român Vlad Vișan a cucerit medalia de bronz la turneul de judo Pan-American Open de la Santiago de Chile, în limitele categoriei 81 kg.
Liga 1. Ce au făcut Dinamo şi CSU Craiova în cel mai aprig meci al etapei de play-off Dinamo și CS Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 0-0, duminică seara, pe Arena Națională din Capitală, într-un meci din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.
Liga 1. Ce a spus Gigi Becali după înfrângerea Stelei cu Viitorul (1-3). Cum a dat vina pe Tamaş Viitorul a învins Steaua cu scorul de 3-1 (0-0), sâmbătă seara, la Ovidiu, într-un meci din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.
Alt tip Cea mai URÂTĂ Dacie fabricată vreodată. Ai trecut pe lângă ea, dar nu ştiai că e modelul autohton Ca să-şi achite unele datorii financiare faţă de francezii de la Renault, Dacia a asamblat în România câteva cutii de viteză pentru utilitara Renault Estafette. Totuşi, la un moment dat, Ceauşescu a vrut să încerce să vândă şi în România o maşină utilitară marca Dacia.
România - Georgia 8-7, în ultima etapă din Rugby Europe Championship 2017 Naționala României a trecut de reprezentativa Georgiei cu scorul de 8-7 (5-7), duminică, în ultima etapă din Rugby Europe Championship (REC) 2017, într-un meci disputat pe Stadionul național ''Arcul de Triumf'' din Capitală, câștigând Cupa ''Antim Ivireanu'' care se acordă echipei învingătoare în partidele directe.
Cătălina Ponor, aur la bârnă și la sol în Cupa Mondială de Gimnastică de la Baku Gimnasta Cătălina Ponor a câștigat finalele de la bârnă și sol, duminică, la concursul de Cupă Mondială de la Baku, Azerbaidjan.
Ce a făcut Vasile Miriuţă în timpul meciului cu Astra. Cum a fost surprins de camerele TV. Ce mânca CFR Cluj a învins, vineri seară, Astra cu 3-2, în play-off-ul Ligii 1.
Alt tip Cele mai SCUMPE şi cele mai RAPIDE maşini de poliţie din lume. Cât au putut cheltui pe ele... Poliţia a avut nevoie întotdeauna de maşini rapide cu care să "alerge" după infractori. Cum bandiţii beneficiază de multe ori de bolizi super-performanţi şi super-rapizi, oamenii legii au trebuit să ţină pasul.
Fostul stelist Adi Popa a "spart gheaţa" în Anglia. Ce a reuşit internaţionalul român Atacantul român Adrian Popa a marcat primul său gol pentru formația Reading, vineri seara, în etapa a 38-a a ligii secunde engleze, în meciul câștigat cu scorul de 2-0 în deplasare cu Sheffield Wednesday.
Cum a fost Ion Ţiriac aproape s-o facă să plângă pe Maria Şarapova. Ce veste proastă i-a dat Ion Ţiriac, proprietarul turneului de tenis de la Madrid, a precizat, într-un comunicat de presă, că n-a fost de acord ca Maria Şarapova să primească un wild card la competiţia iberică, dar că nu a putut interveni.
Moment de sinceritate pentru Simona Halep. Ce le-a promis fanilor că va face de-acum înainte Simona Halep le-a mulţumit fanilor, într-un "dialog" pe Instagram, pentru susţinerea arătată, deşi în ultima perioadă nu a avut rezultatele dorite.
Rareş Bogdan: Nicolae Badea, un produs al neocomunismului de bancomat Realizatorul "Jocuri de Putere" a postat, pe contul său de Facebook, un editorial în care, plecând de la un articol publicat de GSP, a taxat boicotarea modernizării arenei "Dinamo" de către Nicolae Badea, fost acţionar al "câinilor".
Cătălina Ponor, în finalele de la sol şi bârnă din cadrul Cupei Mondiale de la Baku Gimnasta Cătălina Ponor s-a calificat, vineri, în finalele de la bârnă şi sol din cadrul Cupei Mondiale de la Baku, Azerbaidjan, fiind singura sportivă din delegaţia României care ajunge în ultimul act, notează site-ul Federaţiei Române de Gimnastică.
Stadionul Ghencea va fi demolat complet. Ce spune CSA Ministerul Apărării și Compania Națională de Investiții au decis ca stadionul Ghencea să fie demolat în totalitate, în locul acestuia urmând să fie construită o arenă de cel puțin 30.000 de locuri.
Video Un câine a fost salvat de antrenorul Florin Bercean şi de judoka Violeta Dumitru Gest remarcabil făcut de antrenorul lotului olimpic de judo, Florin Bercean, şi de judoka Violeta Dumitru.
Europa League. Tragerea la sorţi Europa League. Adversar de coşmar pentru Stanciu şi Chipciu Anderlecht Bruxelles, echipă la care joacă românii Nicolae Stanciu și Alex Chipciu, va întâlni formația engleză Manchester United în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate vineri la sediul UEFA, de al Nyon (Elveția).
România - Georgia la rugby. Se stabileşte campioana celui de-al doilea eşalon valoric Nationala de rugby a României va întâlni duminică, 19 martie, în ultimul meci din acest sezon al Rugby Europe Championship, Georgia. Meciul va avea loc pe Stadionul Arcul de Triumf de la ora 15:00 şi va stabili atât campioana celui de-al doilea eşalon valoric, Rugby Europe Championship, cât şi câştigătoarea Cupei Antim Ivireanu, trofeu care se pune în joc între cele două ţări.